Tabureler
Paylaş
 

Eski zamanlarda, oturma yeri deri ya da kumaşla kaplı, katlanabilir taburelerle, ahşap ya da hasır örgü, sabit iskeletli tabureler kullanırdı. Tabureler o zamanlardan beri oturmak için kullanılan mobilya çeşidi olarak kullanılmaya devam etti.

Günümüzde tabureler çoğunlukla barlarda ve kokteyl salonlarında kullanılır. Ev dekorasyonun da çeşitli şekillerde kullanılan tabure tasarımları vardır. Tabure tasarımları artık birçok farklı malzeme kullanılarak yapılıyor.

Tabureler çok kullanışlı olmakla beraber günümüzde modern tasarımları ile şık ve farklı tasarımları ile dekorasyonun vazgeçilmez mobilya ürünlerinden. Özellikler barlar, ofisler, bahçeler ve mutfaklar için farklı tabure tasarımları bulunuyor.

Tabure Çeşitleri ve Modelleri

Ahşap, metal, plastik gibi çeşitli malzemelerden tabure çeşitleri üretilmektedir. Kullanım alanına ve kullanım şekline göre farklı modeller mevcuttur. Son dönem tabure modellerinde rahatlık ve sıra dışılık ön plana çıkmıştır.

Tekerli tekersiz, kısa ve uzun tabure çeşitleri bulunmaktadır Deri veya kumaş döşemeli seçenekleriyle, çeşitli renk ve desenlerde modeller üretilir. Kafeteryalar için bar tabureleri, laboratuar ve çeşitli endüstriyel mekânlarda kullanıma yönelik çeşitleri vardır.

Minderli ahşap tabureler, renkli plastik tabureler, üçayaklı modernist tabureler, ikonik bombo tabureler, deri minderli krom tabureler, hasır oturaklı ahşap tabureler gibi birçok farklı tasarımlarda tabure modelleri bulunmaktadır.

Dekorasyonda Tabure Kullanımı

İşlevsel oldukları kadar dekoratif görünümleriyle de tercih edilen tabureleri, evinizin her köşesinde kullanabilir hatta bahçe mobilyalarınızla da kombin edebilirsiniz. Tabureler evde bulunan oturma eşyaları arasında hayat kurtaran, joker elemanlar olarak bilinir. Her evde mutlaka bulunan tabureler daha az alan kapladığı içi içe geçebilen modelleriyle farklı dekorasyon tarzlarına uyum sağlar.

Günümüzde farklı tasarımlarıyla tabureler işlevsel olması ile birlikte dekorasyona etki eden elemanlar olarak öne çıkıyor. Bu tasarım ve malzeme çeşitliliği de, giderek taburelere evlerin farklı bölümlerinde daha fazla yer verilmesini getiriyor.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın