Dekorasyon Sitesi
Seperatör Modelleri
9 Haziran 2015
admin

Seperatör Modelleri

İngilizce ‘seperator’ kelimesinden Türkçeye geçen seperatör kelimesinin anlamı ayırıcı ve ayrıştırıcı olarak kullanılmaktadır. Evlerde genellikle oda düzenleme görevi üstlenirler. Alanın...

İngilizce ‘seperator’ kelimesinden Türkçeye geçen seperatör kelimesinin anlamı ayırıcı ve ayrıştırıcı olarak kullanılmaktadır. Evlerde genellikle oda düzenleme görevi üstlenirler. Alanın geniş veya dar olması gözetmeksizin kullanılabilen seperatör modelleri ev dekorasyonunda tercih edilen en kullanışlı ürünlerin başında geliyor.

 

Örneğin geniş bir odada kullanılan bir seperatör odayı oturma ve yemek bölümü olarak bölerek zahmetsiz bir şekilde sahip olunabilecek iki farklı bölüm yaratıyor. Oldukça işlevsel olan seperatör modelleri, kullanıldığı odayı bölme amacı dışında sadece dekoratif olarak da kullanılabiliyor. Ahşap seperatörlerde Osmanlı motifleri veya eskitme gibi yöntemler uygulanırken, bunların dışında seperatörlerin plastik veya camdan yapılan çeşitlerine de rastlamak mümkün.

 
Seperatör Modellerinin Desenleri
Seperatör modelleri içinde ahşap olanlar genelde ilk tercih edilenlerden. Fakat odasına daha farklı ve modern bir hava katmak isteyen kişiler için seperatör modelleri geometrik şekillerden ve canlı renklerden oluşuyor. Bunlar dışında da çiçek, yaprak, labirent, hasır gibi desenler de tercih edilebiliyor.

 
Seperatör modelleri büyük bir odayı bölmek için kullanıldığı gibi bazı giyim mağazalarında ve yatak odalarında da paravan görevi görerek kişilere kıyafet değiştirmesi için de uygun bir ortam yaratabiliyor. Dışarıdan temin etmek istemeyen kişiler için kendi imkanlarıyla da çeşitli seperatör modelleri hazırlamak mümkün.

 

Örneğin özellikle dış cepheler için, saksılar ve bitkileri kullanarak bilinenden çok farklı bir seperatör yapılabilir. Talep edilen seperatörün ahşaptan, plastikten veya camdan yapılıyor olması da maliyeti etkilemekte. Seperatör modellerinin fiyat aralıkları ise müşterilerinin belirttiği ölçülere göre belirleniyor.

 

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2015