Saksı Modelleri
Paylaş
 

SAKSILAR SİZİN HAYAL GÜCÜNÜZÜ BEKLİYOR

Saksılar pişmiş topraktan yapılan çiçek yetiştirmek için yapılan derin kapa saksı denir.

Geçmişte ve günümüzdeki en çok tercih edilen dekoratif ürünleridir saksılar. Ayrıca saksı kullanarak ağaçlar, çalılar, çiçekler, otlar ve sebzeler gibi farklı istekleri olan bir çok bitki türünü aynı mekanda yetiştirebilirsiniz. Yetiştireceğiniz bitki türü, bahçenizin büyüklüğü, doku ve renk uyumuna göre saksı tercihleri sizin hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Saksı modelleri ise metal, seramik, beton, fiberglass ve kaya çeşit yapı kimyasallarının gibi bir çok malzeme saksı yapımında kullanılmaktadır. Tüm bu kullanılan malzemelerini bir birlerine göre avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır.

Doğru saksı seçimi ise sulama sistemleri, saksı bakımı, yaz kış iklim çeşitliğine uyum gösteren, dayanaklı görünüm gibi bir çok saksı özelliği vardır. Saksı çeşitleri ise şunlardır: ahşap saksılar, seramik saksılar, dekoratif saksılar, toprak saksılar, demir saksılar,taş saksılar, ayaklı saksılar, duvar saksıları, metal saksılar, otomatik sulama sistemli saksılar, pencere saklıları, reçine fiberglas saksılar, modern saksılar, sepet saksılardır.

Saksılar bir çok yerde kullanabiliriz. Balkonlarda çiçekte hariç küçük saksılarda meyve sebze ekebilir yetiştirerek kendi küçük bahçenizi yapabilirsiniz. saksıları boyayarak, süsleyerek evlerinize çok şık ve uygun fiyata dekoratif saksılar yapabilir hayal gücünüzü geliştirerek kendinize özel tasarımlar yapabilirsiniz. Saklılara minik çiçek biterek evlerinize canlılık getire bilirsiniz. Saklılar sizin hayal gücünüzü bekliyor gelin onlara can verin.

 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın