Rustik Ev Dekorasyonu
Paylaş
 

Rustik tarz ev dekorasyonu,yaşam alanlarında doğayı yansıtan, antik ve modern tasarımı bir araya getiren  , ahşabın hâkim olduğu bir dekorasyon tarzıdır. Bu dekorasyon tarzında stresli şehir ortamından uzaklaşmak için, kırsal ve köy dekoruna yönelim görülür.

Hayatın eskiye dönüşü, eski yaşam tarzına olan bir özlem gibidir Rustik Dekorasyon. Doğal görünümlü olan ya da işlenmemiş süsü verilen eşyalar Rustik ev dekorasyonu yaparken en başta gelen mobilya ürünleridir.

Modern çağın eski ile yenilenmesi olarak algılayabileceğimiz bir tarz olan Rustik tarz dekorasyon doğal hayatı özleyenler için mükemmel bir yaşam alanı yaratıyor.Doğaya dönüş olarak yorumlanan bur tarzda eskitme eşyalar ve ağaç görüntüsünün yaşam alanının her köşesine yerleştirildiğini görürüz.

Rustik Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

El yapımı ürünler, rattan ya da hasır gibi doğal dokular, rustik tarzın olmazsa olmazlarındandır.Evinizin mutfak ve giriş bölümlerinde hasır dokular kullanabilirsiniz. Açıkta bırakılmış ahşap kirişler modern rustik stilin en belirleyici özellikleri arasındadır. Ham ahşap ve deri gibi doğal dokuları kullanabilirsiniz.

Mutfak eşyalarınızı açık raflarda sergilemeyi deneyin. Düzenli bir şekilde yerleştireceğiniz hasır sepetler, kutular ve şık tabak takımları mutfağınızda rustik bir görsellik yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Modern rustik tarzda bir mekân yaratmak istiyorsanız kum beji ya da kahve gibi natürel tonlardan kullanmalısınız. Açık tonların monotonluğunu kırmak için mutlaka renk kullanmak istiyorsanız parlak tonlardan çok pastel tonları tercih etmelisiniz.

Rustik Ev Dekorasyonunda Kullanılan Malzemeler

Ev dekorasyonunda rustik tarz yakalamak istiyorsanız ahşap, hasır, bambu malzemeler Rustik ev dekorasyonu için kullanılan malzemelerdir. Sıcak ve doğal ortamlar yaratmak için doğal görünümlü malzemeler tercih edilir.

 Rustik ev dekorasyonu için ; Etnik desenli kilimler, el yapımı çanak çömlek,  örgü battaniyeler, deri ve goblen yastıklar kullanılabilir.

 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın