Pop Art Tarzı Ev Dekorasyonu
Paylaş
 

Bu makalemde son zamanların ev dekorasyonunda oldukça popüler olan bir modadan bahsedeceğim bu dekorasyon modasının adı Pop Art. Pop art başlıca dekorasyon modası değil tabi, ev dekorasyonuna da yansıtılmış pop art’ın geçmişi çok eski senelere dayanıyor.

Pop art dediğimizde herkesin aklında gelen popülist bir düşünce oluşuyor, pop art modasının doğasında az da olsa mizah unsurları yer alır ve hayali nesnelştirir.

Pop art akımının ilk çıkış yeri amerika ve ingiltere olarak bilinmektedir, ilk başlarda resimli romanlar ve reklamcılık alanında başlayan bu trend, son zamanlarda dekorasyon dünyasında da ilgi görmeye başladı ve popüler dekorasyon çalışmaları içinde yer almaya başladı.

Pop Art akımının gerçekte belirleyici faktörü ise, tüketen halkın ihtiyaçlarıdır. Önceliği Amerika olmakla beraber, sanayi devrimini gerçekleştirmiş ülkelerde, yaşam tarzları ile sanayi üretim nesneleri arasında dikkat çekici bir düşünce birlikteliği oluşmuştur.

Diğer bir anlatım şekli ile, tüketimin artırılması için bir reklam aracı şeklinde görevini sürdürür. Son zamanlarda pop art dekorasyon tarzına inanılmaz ilgi gösteriliyor ve evlerin dekorasyonunda kullanılan aksesuarlarda  pop art izlerini taşıyan çok sayıda ürün göze çarpıyor.

Pop art kültüründe tablolar , Dekoratif pop art desenli berjer koltuklar , yine pop art geneleğine uyan duvar kağıtları , halılar ve dekoratif pop art aksesuarlar düşünebileceğiniz daha çok fazla unsur pop art modasını destekleyecek tarzda aksesuarlar.

Eğer Retro tarzında tasarıma yabancı değilseniz pop art tarzı model size hiç yabancı gelmeyecektir , retro tarzında yapılmış dekorasyonlarda ve mobilyalarda pop art izlerini çok rahat gözlemleyebilirsiniz.

Evlerinde daha enerjik ve canlı bir görütü yaratmak isteyenler için Pop Art Tarzı Ev Dekorasyonu hakkında fikir alabilecekleri en şık pop art ev dekorasyonu örneklerini galerimizden inceleyebilirsiniz.

Pop Art nedir? Retro nedir? Pop art ev dekorasyonu nedir? Pop art ev dekorasyonu nasıl yapılır? Pop art dekorasyon örnekleri? buyrun foto galerimizden inceleyin.

 

 

 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın