OFİS DEKORASYONU İÇİN ÖNERİLER
Paylaş
 

Rahat ve çalışmaya elverişli olan ofislerde çalışmak herkese keyif verir. Günün yorgunluğu ve stresi altında çok uzun zamanlar geçirilen ofislerin tasarımları oldukça önemlidir. İş verimini ve insan ilişkilerini oldukça etkiler. Rahat bir çalışma ortamı verimli bir çalışma sistemini sağlar. Ofis dekorasyonu için öneriler bu nedenle dikkate alınmalı ve uygulanmalıdır.

 
İster kalabalık ister tek kişilik bir ofis olsun tasarıma önem verilmelidir. Açık tonlar ile mekanları olduğundan daha geniş ve ferah göstermek mümkün olacaktır. Böylelikle ofisler daha huzur verici mekanlar haline gelir. Ofiste seçilecek renkler verimi arttıran tonlardan oluşmalıdır. Çok neon ya da abartılı tonlardan uzak durulmalıdır. Yumuşak ve geçişli renkler daha uygundur. Depolama ve çalışma alanı kısmı birbirine yakın olmalıdır. Gereksiz hiçbir süs ya da detaya yer verilmemelidir. Her donatının bir işleve sahip olması önemlidir. Ofis dekorasyonu için öneriler dendiğinde sadece masa ve dolap düşünülmemelidir. Dinlenme alanları da kurulmalı ve iş alanında etkili iletişim bu şekilde desteklenmelidir. Sirkülasyon çözümlemeleri alanı boşa harcamayacak şekilde en kısa yoldan ayarlanmalıdır. Yalıtıma çok önem verilmelidir.

 
Ofis dekorasyonu için öneriler sunan dergiler, kitaplar, tasarımcılar ve çeşitli yayınlar da oldukça yardımcı olur. Ofis çalışanlarının fikirlerini almak da gereklidir. Böylece herkesin memnun olacağı ortak bir tasarıma karar verilirse, daha mutlu ve huzurlu çalışma ortamları elde edilir.

 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın