NASIL BİR CAFE?
Paylaş
 

Dekorasyon: Yaşam alanlarını kullanım amaçlarına uygun, verimli estetik ve sanatsal bir şekilde düzenlemektir. Dekorasyon her zaman önemli idi ancak son zamanlarda profesyonel bir iş haline gelmiştir insanlar bulundukları mekanların hayatlarına renk katmasını istemektedir. İnsanlar günlük hayatları içinde zamanlarının öneli bir bölümünü kafelerde geçirmekteler bu yüzden kafe dekorasyonu önemli ve profesyonelce yapılması gereken bir iştir.

 
Tercih edilen bir kafe oluşturmanın ilk şartı kafe dekorasyonunun iyi yapılmasıdır. Doğru kafe dekorasyonu nu yapabilmek için öncelikle hedef kitleyi doğru belirlemek gerekir. Dekorasyon yapılırken Duvardaki renk ve desenlere biçimlere, masa ve sandalyelerin seçimine yerleştirilmesine, aydınlatma ve ses sistemlerinin konumlandırılmasına dikkat edilmesi ve doğru dekorasyon uygulamalarının yapılması kalıcı müşteri kazanılmasında önemli etken olacaktır. Örneğin kafenizde geniş pencereler varsa güneş ışığından yararlana bilirsiniz ancak güneş ışığının dik geldiği saatler için gölgelikler düşünülebilir, yada kafede ev ortamının rahatlığını sunmak için rahat koltuklar, tablolar ve günlük gazeteler düşünüle bilir.

 
Kafe dekorasyonu konusunda dikkat edilmesi gereken konulardan biride aydınlatmadır. Kesinlikle parlak beyaz ışık kullanılmamalıdır bunun yerine göz kamaştırmayacak ancak yeterli aydınlığı sağlayacak LED ışıklandırmalar kullanılabilir bu sayede hem dekoratif bir tasarım yapılmış olur hem de maliyet azaltmak mümkün olur. Dikkat edilmesi gereken konulardan biride renk kullanımıdır. Kafe dekorasyonunda yapacağınız doğru tercihler işletmenizin başarılı bir mekan olmasında etkili olacaktır.

 

 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın