Mumlarla Muhteşem Dekorlar
Paylaş
 

Dekorasyonda çok esnek kullanım sunduğu için genellikle mum kullanımı tercih edilmektedir. Mumlar romantik ortamlar yaratmanıza ve ortamın ışığını yönetmenizde yardımcı olurlar.

Genel olarak kutlamalarda, açık mekanlarda, özel gecelerde dekorasyon olarak mum yaygın olarak kullanılıyor. Niyetiniz romantik bir ortam oluşturmaksa mum bu ortamın olmazsa olmazı arasındadır.

Mumların ekonomik olması da dekorasyonda kullanım açısından tercih sebebidir. Evimizde kullanmadığımız bir fincandan, boş bir saksıdan veya kalem kutusundan da mumluk yapabilirsiniz. Mum kolay şekilverilebilen bir malzemedir. Satın aldığınız bir mumun üzerinde çeşitli oynamalar yaparak esneklikte kazandırabiliriz. Burada her şey bizim yaratıcı zekamıza kalıyor.

Mumları dekorasyonun bir parçası yapmak hem eğlenceli hem de oldukça kolay. Bu işi isterseniz hobiniz haline bile getirebilirsiniz.

 

Mum ile dekorasyon önerileri,

 

1. Odanızın belli yerlerinde su içinde yüzen renkli ve kokulu mumlarla süsleyebiliriz. Üstelik bu şekilde 2 duyumuza birden hitap etmiş oluruz. Hem de güzel kokan bir mum veya normal bir mum odanızın içindeki sigara dumanını çekerek odanın temiz kalmasını sağlayacaktır.

2. Normal bir bardağa hatta bu su bardağı bile olabilir hiç önemli değil, bir kılıf örüp mumluk olarak kullanabilirsiniz.

3. Mum esnek bir yapıya sahip olduğu için, eskimiş ve şekli bozulmuş mumlarınıza tekrardan şekil vererek biblo gibi de kullanabiliriz.

Evinizde mum bulundurmanın sadece dekoratif amaçla değil, mum kokusu ve renklerinin insan üzerinde psikolojik etkisini de bilmeniz gerekir.

Kırmızı mum: bu rengi tahmin etmek oldukça kolay kırmızı her zaman romantizm ve aşkı temsil ettiğine göre mumlar içinde aynı şey geçerli.

Beyaz mum: sağlığı, ruh ve beden temizliğini, aydınlanmayı sağlar.

Siyah mum: Siyahın karamsarlığı ve uyumsuzluğu temsil ettiğini düşünyor olabilirsiniz, işin doğrusu siyah negatif düşüncelerin ve enerjinin yok edilmesinde kullanılan bir renktir.

Mor mum: mor renk mum bilgeliğin rengidir. Mumlar arasında bu renk başarıyı ve gücü temsil eder.

Altın rengi: altın renginde mum sağlık, huzur ve kehaneti çağrıştırır. Aynı zamanda zenginliğin ve başarının temsilcisidir.

Gümüş rengi mum: bu renk mum genelde meditasyon için kullanılır. Dekorasyonda ise altın rengiyle birlikte yılbaşı süslemesinde kullanılır.

Sarı mum: sarı renk güneşi temsil eder. Güneşin zehnimizde yarattığı algıdan olsa gerek enerji ve sağlığın rengidir. Sarı renk mumlar kullanarak evimize canlılık katabilirsiniz.

 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın