Mor renk dekorasyonu
Paylaş
 

MOR RENK İLE SİNİRLERİNİZ ve ZİHNİNİZ SAKİNLEŞSİN, EVİNİZ YAŞAM ENERJİSİ İLE DOLSUN
Yıllardır hem tekstil hem de mobilya sektörünün vazgeçilmez renklerinden biri mordur. Mor renk; kullanan insanlar üzerinde romantik ve aynı oranda nostaljik hisler uyandırır. Ruhsal ve fiziksel dengesizliği ortadan kaldırır.

Koyu tonları üzüntü ve hayal kırıklığı gibi hisler yaratsa da bu olumsuz etkiler parlak, göz alıcı renklerle uyumlu bir biçimde kullanılarak ortadan kaldırılabilir. Dekorasyonda mor kullanımı dengeleyici bir faktör yaratır ve insanlar üzerinde sakinleştirici hisler uyandırır.
Yatak odasından çalışma odasına; salon grubundan oturma grubuna kadar birçok alanda mor rengi kullanarak hem kendiniz hem de aileniz üzerinde gizemli aynı zamanda canlandırıcı ve manevi duyguları arttırıcı bir etki yaratabilirsiniz. 2015 yılın dekorasyonunda hâkim olan renklerin başında mor renk gelmektedir. Mor ve tonlarını dekorasyonda kullanmak kolaydır.

Hardal tonları, yeşil, uçuk mavi ya da turuncu mor renk ile kullanıldığında göze hoş gelen kombinasyonlar yaratmaktadır. Dekorasyonda mor kullanımı sadece perde, koltuk, halı, yorgan ve yastıklarda değil evin pek çok farklı yerinde, puf, tablo ve aksesuarlarda sakinliği ve rahatlığı ön plana çıkarmaktadır.

 
Kimi inanışlara göre dekorasyonda mor kullanımı; parayı çekmekte, bolluğu ve bereketi beraberinde getirmektedir. Mor ve tonları sayesinde eviniz yepyeni ve tazelenmiş bir görüntü kazanacaktır. Eviniz daha iç açıcı daha şık bir ortama kavuşsun istiyorsanız, bu yıl dekorasyonda mor renk sizin de vazgeçilmeziniz olacaktır.

 

Mor renk kullanarak evinize dekorasyon yapma niyetindeyseniz sizlere fikir vermesi açısından birkaç örneği bir araya getirdik.

 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın