Loft Ev Dekorasyonu
Paylaş
 

Dekorasyonda Farklı Bir Stil

Zamanımızın önemli bir kısmını geçirdiğimiz mekânların başında evimiz gelmektedir. Bugün için klasik ev dekorasyonu stilleri haricinde, farklı çalışma örnekleri de zaman zaman dekorasyon firmaları tarafından sunulmaktadır. Bu farklı çalışmalar arasında sayabileceğimiz Loft Ev Dekorasyonu ilk kez Amerika’da ortaya çıkmıştır.

Loft Ev Dekorasyonu stili temelde; fabrika veya depo gibi yüksek tavanlı endüstriyel yapıların yaşam alanı haline getirilmesi fikrine dayanmaktadır. Bu dekorasyon stilinde geniş hacimli mekânların; çelik, ahşap, cam gibi malzemeler kullanılarak düzenlenmesiyle oldukça rahat ve ferah bir yaşam alanı elde edilmesi amaçlanmaktadır. Tercih edilen renkler ise genelde gri, metalik ve ahşap sanayinde kullanılan renklerdir.

Aydınlatma konusunda ise, ray spotlar, sarkıt lambalar ve metal aydınlatma sistemleri uygulanmaktadır. Mobilya grubu içerisinde metal ayaklı mobilyalar, metal çekmeceli dolaplar ile modern çelik mobilya ve ekipmanlar ağırlıktadır. Zemin genellikle taş döşeme ve ahşap malzemelerden oluşmaktadır.

Soğuk endüstriyel renklerin hâkim olduğu mekânlarda canlı renklerdeki aksesuarlar, kilimler, yastıklar, sanat eserleri ve bitkiler kullanılmak suretiyle de sıcak atmosferler yaratılır.

Günümüzde mevcut dekorasyon stillerinden farklı olan Loft Ev Dekorasyonu ile pozitif enerji depolayabileceğiniz yaşam alanlarına sahip olabilmeniz mümkündür.

Eğer yaşadığınız mekândan sıkıldıysanız, size önerebileceğimiz bir dekorasyon stilidir. Yüksek tavanlı ve geniş hacimli mekânlarda ferahlık ve rahatlığı bir arada bulabileceğiniz dekorasyon stilinin; diğer dekorasyon stillerinden çok da maliyetli olmadığını belirtmek isteriz.

 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın