Küçük Yatak Odaları İçin Pratik Çözümler
Paylaş
 

Artık küçük yatak odalarını kafaya takıp düşünmeye gerek yok çünkü küçük yatak odanızı bir kaç sihirli dokunuş ve akıllı çözüm ile gayet ferah ve büyük görünen bir alana dönüştürebilirsiniz.

Renkler ve ışık ilüzyonları ile bu söylediğim her şey mümkün, tek yapmanız gereken doğru renkleri kullanmanız ve renk uyumlarına dikkat etmeniz.

Mümkün olduğunca açık renkler ve ışığı yansıtan renkler kullanmamaya gayret gösterin, koyu bir duvar ile odayı daha da küçük ve basık hale getirebilirsiniz. Buna önemle özen göstermeli ve koyu renkleri sadece aksesuarlar da kullanmalısınız.

Bu bir tablo olabilir, bir vazo olabilir.

Doğanın renklerinden ilham alabilirsin, bu daha ferah ve motive bir alana sahip olmanı sağlar.

Pastel renkleri kullanabilir ve ışığın yansımasına fırsat verebilirsin.

Perdeleri büyük kalın ve tüm camı kapatan modeller yerine, daha minimal olan ipli perde modellerinden tercih edebilirsin.

Büyük çok kapılı dolaplar yerine, yatak başına, yan duvara ve baza altına depolama çözümleri üretebilirsin. Hasır sepetlerden küçük depolama alanları yaratabilir, yatak ayakucunda değerlendirebilirsin.

Büyük ve çok desenli geniş halılar yerine, minimal ve tek renk ve küçük halılar tercih etmelisin.

Kabarık yatak örtüleri yerine ince ve desensiz örtüler tercih etmelisin.

Tuvalet ve makyaj masası yerine, duvara sabitlenen aç kapa masalardan tercih edebilir ve aksesuar, makyaj malzemelerine duvara raflara depolayabilirsin.
Şimdi takıl peşime sana küçük ama gayet ferah dekore edilmiş yatak odalarını gezdireyim. Belki ilham alır ve yatak odana şahane bir çözüm üretirsin.
Küçük yatak odaları için akıllı çözümlerden örnekler..

 

 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın