Dekorasyon Sitesi
Küçük ev dekorasyonu
27 Eylül 2014
admin

Küçük ev dekorasyonu

Metropol hayatında yaşayan bizler artık daha küçük metrekareli evlerde yaşıyoruz. Küçük evlerde yapacağımız ufak tefek dekorasyon oynamaları ile alanları daha...

Metropol hayatında yaşayan bizler artık daha küçük metrekareli evlerde yaşıyoruz. Küçük evlerde yapacağımız ufak tefek dekorasyon oynamaları ile alanları daha geniş ve ferah gösterebileceğinizi biliyor musunuz? İşte, ufak detaylar ;

 

1

 

Küçük metrekarelerde, duvar ve tavan aynı renk boyanırsa tavan daha yüksek görünür. Mümkün olduğunca, ışığı yansıtan açık tonlar seçilmelidir.  Yer döşemesinde tek renk uygulamak, halının mobilyalardan büyük seçilmesi, çizgili bir halıyı odanın enine gelecek şekilde kullanmaya dikkat edilmelidir. Beyaz, krem ve açık sarı ışıltılı bir ferahlık verir unutmayın.

 

landa, bir odak noktası yaratmak gereklidir. Açık tonlar içinde televizyonu koymak istediğiniz duvarda zıt ve kontrast bir ton kullanarak odayı daha derin gösterebilirsiniz.  Desenli koltuk ve döşeme kaplaması yerine, düz renk koltuklarda, desenli yastıklar kullanın bu daha genişlik havası verecektir.  Bir koltuk takımını odaya sıkıştırmak yerine bir köşe koltuk kullanın. Köşe koltuklar, eklenen puflar ile hem daha az yer tutar hem de gösterişli bir ferahlık verir.

 

2

 

Bir alanı geniş göstermenin en kolay yolu, göz hizasındaki bölgeleri boş bırakmaktır. Alanın uzun duvarına yerleşen bir uzun koltuk, gözün duvarı gezmesini sağlar ve göz odayı büyük algılar. Boyuna çizgili desenler alanı, yüksek gösterir. Yumuşak bir ışık tavana yansırsa daha geniş bir alan etkisi yaratacaktır. Tavandan sarkıt aydınlatma yerine, duvara monte edilen veya dekoratif lambaderler kullanın.

 

Dışarıya açılan pencereler, gözü dışarıya doğru çeker. Bu nedenle mümkün olduğunca az perde kullanın, beyaz, krem tülleri tercih edin. Krem ve açık kahveler odalar arasındaki sınırları belirsizleştirir ve alanı daha geniş algılatır. Bu nedenle bütün evi bu tonlara boyayabilirsiniz.  Depolama alanı kazanmak için süslü dekoratif kutular ve açık raflar kullanılabilir.

Tüm Hakları Saklıdır © 2015