Küçük dokunuşlarla büyük farklılıklar
Paylaş
 

İnsanın ilk bakışta ilgisini çeken en önemli şey hepimizin de bildiği üzere tabiki görselliktir.Beğenin ve hoşlanmanın en önemli kurallarından bir tanesi görüntüdür.

 

Mesela bir ortama girdiğimiz zaman insanın ilgisini ve dikkatini çeken önemli objelerin ve malzemelerin birbirine uyum sağlaması ve bu uyumu tamamlayan dekoratif tablolardır.

 
Örneğin bir evde, restoranda, veya cafede çok pahalı ve kıymetli mobilya veya eşyalar olabilir. Bu eşyaların pahalı ve kıymetli olması insanın gözüne hoş gelmesi anlamına gelmez. Bu pahalı eşyaların uyumsuz ve göze hoş gelmeyişini , çok basit ve ucuz bir dekoratif tablo ile çok uyumlu ve hoş bir ortam haline getirebilirsiniz. Onun için Dekorasyon ve uyum çok önemli birşeydir. Bunu yapmak içinde pahalı ve çok kıymetli olması gerekmez, önemli olan insanın dikkatini ve ilgisini çekecek olan küçük dokunuşlarla çok büyük farklılıklar yaratmaktır.

 

Duvarda yapılmış olan dokoratif dokunuşlarda resim , fotoğraf vs. şeylerin insanın ayakta iken göz hizasında olmasına dikkat edilmelidir. İçeri ilk girildiğinde İnsanın ne kafasını aşşağı nede yukarı kaldırması gerkmemelidir. Direk olarak bakış hizasında olmalıdır. İnsan çok basit dokunuş, renkler ve eşyalar ile bulunmuş olduğu ortamın havasını anında değiştirebilir ve farklı bir ortam haline getirebilir. Tabi ki önemli olan başka bir konu ise insanların zevklerinin ayrı ayrı olmasıdır.

 
Bu farklılık herkese ayrı ayrı hitap eden bir dekoratif tabloların olmasını gerektirmez. Tabi ki insanların ortak zevklerine hitap eden ve herkesin beğenebileceği dekoratif objelerinde olduğu bir gerçektir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın