Koltuk nasıl seçilir?
Paylaş
 

Koltuk almak isteyenlerin nelere dikkat etmesi gerektiğini sizin için araştırdık.

 

Önce koltuğu koymayı düşündüğünüz yerin ölçüsünü alın. Yanındaki koltuklara veya eşyalara ne mesafede olmalı onu belirleyin ve ona göre iyice karar verin. Sonra çevredeki eşyaların yerden yüksekliklerine bakın ve koltuğunuzun hangi yükseklikte olursa daha güzel görüneceğine karar verin.

 

Koltuğun genişliği, yüksekliği ve boyu hakkında bir fikriniz oldu mu? Şimdi sıra renginde. Odada ne renkler var? Duvarlar ne renk? Halı ne renk? Diğer mobilyalar hepsini gözden geçirin ve bunlara uygun renkleri belirleyin.

 

Artık koltuğunuzun boyutları ve hangi renklerde olabileceğini biliyorsunuz. Evet, bu bilgilerle mobilyacıları gezebilirsiniz.

 

Durun daha bitmedi. Şimdi de koltuğun rahatlığına dikkat etmelisiniz. Bunu üstüne oturup deneyeceksiniz.

 

Çok sert ve çok yumuşak olmamalı.

 

Parçası mümkün olduğu kadar sentetik olmamalı.

 

Oda küçükse nelere dikkat etmesi gerektiğini sizin için araştırdık.

 

Oda küçükse ya da etrafında desenli kumaşla kaplanmış eşyalar varsa düz renkleri tercih etmelisiniz. Düz kumaş lekeleri çok gösterir. Leke göstermesin istiyorsanız kendi renginden desenli veya fitilli parçaları tercih edebilirsiniz.

 

Seçtiğiniz koltuk sizin boyunuza uygun mu? Bunu kontrol etmenin yolu koltuğa oturun, sırtınızı tam olarak arkaya yaslayın. Bu pozisyonda iken, ayaklarınız yere tam basmalı. Eğer yukarıda kalıyor ve yere ulaşmadı veya yere bastığınızda dizleriniz karnınıza doğru katlanırsa size uygun değil demektir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın