Klasik Villa dekorasyonu
Paylaş
 

Villa dekor edildiğinde, esas olarak giriş, yani hola çok önem verilmelidir. Villanın girişi genel villa tasarımı hakkında bilgi verir.

Holü büyük gösterdiğinizde, büyük bir villa ihtişamı yaratmış olursunuz. Doğal olarak seçeceğiniz duvar kağızlarından tutun, duvardaki renkler, ışıklandırma bir birini tamamlayan unsurlar olmalıdır.

Villa dekorasyonu için birkaç örnek aşağıdaki gibidir..

 

1) Klasik Villa Dekorasyonu Örneği..

Klasik tarz hiçbir zaman popülerliğini kaybetmeyen mimari bir çalışmadır. Burada ağırlıklı olarak el işçiliği ön planda olur.

villa

 

Klasik bir villa dekorasyon yapmak istiyorsanız, ev içinde kolonları değerlendirerek onları ön plana çıkarmak için taşla süsleyebilirsiniz. Eğer kolon yoksa süs için sahte kolon yapabilirsiniz. Tabanda seramik kullanılması klasik ağırlığı biraz daha ön plana çıkarılabilir. Elbetteki villanın iç mekanını en muhteşem ve lüks gösteren kullanılan ahşaplardır.

 

villa1

 

villa2

 

2) Neo Klasik Villa Dekorasyon Örneği..

 

Neo klasik tarzın özelliği her bölge ayrı ayrı dizayn edilir. Böyle bir tarz yapmak istiyorsanız çok ince düşünmek zorundasınız. Bu da oldukça zahmetli ve zaman alan bir iştir. Her detayın kendisine özgü bir hikayesi olmalı.

 

klasikvilla

 

Tavandaki işlemeler ne kadarda ince ve detaylıdır. Burada da döşemedeki göbek, duvardaki kolonlarla kesitler yine vazgeçilmezlerdendir klasik salon için.

 

klasik-villa

Burada da kolonlara dikkat edin, salonun yüksek olması duvarlarda detayları daha fazla gösterilmesine olanak yaratmıştır. Birde şunu söyleyeyim ki, klasik salon da eğer bütçeniz el veriyorsa şömine mutlaka kullanın.

 

 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın