Kitap Okumayı Sevenler İçin Dekorasyon Fikirleri
Paylaş
 

Kitap severler için dekoratif kitaplıkların dekorasyonda önemli bir yeri vardır, geçmiş tarihlerde evlerimizde klasik modellerle yer bulan dekoratif kitaplıklar şimdilerde çok daha modern ve farklı tasarımlarıyla okuma odalarımıza entegre olmuş durumdalar.

Oturma odasında , çalışma odasında veya hol gibi alanlarda değişik dekoratif kitaplık modelleri görebiliyoruz.

Eğer kitap okumak, sizin için yemek, içmek kadar öneme sahipse, evinizi veya odanızı dekore ederken aklınıza getirmeniz gereken diğer bir konu da, odanızın hangi bölgesinde daha rahat kitap okuyabileceğiniz ve kitaplığınızı nereye, nasıl koyacağınız olmalıdır.

Kitap okumayı seven kitapsız yapamam diyenler ev dekore ederken dikkat etmesi gereken birkaç önemli husus vardır; Örneğin; rahat ve huzurlu bir şekilde kitap okumak için belirleyeceğiniz mobilyalar, konforlu olmalı fakat sizi kitap okurken uyutmamalı. Açıkçası, ne çok rahat edebileceğiniz bir koltuk, ne de sizi rahatsız edebilecek modelde bir koltuk.

Kahvenizi alıp uzun süre kitap okumayı sevenlerdenseniz, huzursuz olmadan bu iki seçeneğin arasını bulmanız sizin için oldukça önemli.

Kitap okuma sevginizi birbirinden değişik dekoratif mobilyalar arasından birine karar vererek, evinizin içine harika bir kitap okuma köşesi yapabilir, evinize gelen konuklarınıza kitap okuma konusunda heveslendirebilirsiniz.

Eğer ki evinizde şahsınıza ait çalışma odanız varsa, çalışma odanızı dekore etmek sizin için daha kolay olacaktır.

İstediğiniz köşeye kitap okuma koltuğu koyabilir, en uygun yeri de kütüphaneye dönüştürebilirsiniz. Ama, çalışma odası gibi ayrı bir odanız bulunmuyorsa odanızda bol ışık alan bir köşeye kitap okuma koltuğunuzu yerleştirerek, kitaplığınızı da oraya koyabilir ve kendi küçük kitap okuma mekanınızı oluşturabilirsiniz.

Küçük bir eve sahipseniz ve kitap okuma odasına ayıracak odanız yok ise, evinizin önü açık penceresine sahip cam kenarına koyacağınız kitap okuma koltuğu ve kahvenizi koyacağınız sehpa ile de çok güzel kitap okuma köşesi yaratabiliriniz. Böylece hem maliyeti düşürmüş olup hem de evinizi tasarruflu kullanmış olursunuz.

 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın