Kış bahçesi nasıl yapılır?
Paylaş
 

OLMAYAN YERLERİN GÖRSEL TUTANAĞI KIŞ BAHÇELERİ

Kış bahçeleri; evlerimiz için adeta doğanın bıraktığı anlık izlerdir. Kış bahçeleri, bizleri günün vermiş olduğu tüm yorgunluktan uzaklaştırır, yaşamın içerisinde kendimize zaman ayırma şansı sunar. Yaşamın akıp gidiciliği içinde insan kendini kaybetmeme çabası içindedir. Yaşanan ve yaşanmayanı hafızadan kaybetmeme çabası için kendimizi, kış bahçelerinin rahatlatıcı kollarına bırakırız.

Kış bahçeleri insanlara zihinlerini canlandırma arzusu vermekte ve bambaşka bir dünyaya açılma hayali yaratmaktadır. Evlerinde kış bahçesi olan kişilerden biri olmak istiyorsanız mutlaka güvenilir ve kriterlere uygun olan firmalardan yardım almanız gerekmektedir. Evinize bir parça daha huzur katmadan önce mutlaka cevaplamanız gereken birtakım sorular bulunmaktadır.

Kış bahçesi nasıl yapılır? Binanızın hangi cephesi kış bahçesi için uygundur? Kış bahçeniz için uygun olan alanı hangi koşullara göre belirleyeceksiniz? Bu soruların başında gelmektedir. Kış günlerinin getirdiği gri, kapalı bir havada; şeffaf bir çatı altında çiçek kokuları eşliğinde oturmak sizi psikolojik yönden oldukça rahatlatacaktır.

Kış bahçesi nasıl yapılır? Sorusuna geri gelecek olursak; öncelikle kış bahçesi tüm teknik şartlar göz önünde bulundurularak dizayn edilmelidir. Havalandırma, ısıtma ve gölgelendirme koşulları iyi oluşturulmalı, kış bahçesi dört mevsimde de gönül rahatlığıyla kullanılabilecek tarzda hazırlanmalıdır. İyi bir düzenlenme yapıldığı takdirde kışın sert soğuğu ya da yazın kavurucu sıcağı sizleri kış bahçenizden uzaklaştırmaya yetmeyecektir.

 

Evimizin huzuru kış bahçesi nasıl yapılır?

Yaz-kış içinde güvenle yaşayabileceğimiz kış mevsimi mutlaka tam yalıtımlı olmalıdır. Bahçeniz profesyonel eller tarafından, planlanmış bir şekilde yapılırsa kış bahçeniz için ortaya çıkacak sonuçlar sizleri gayet mutlu edecektir.

 

Kış bahçesi örnekleri..

 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın