Keyifli Balkonlar İçin
Paylaş
 

Evinizin balkonunda güzel bir bahar akşamı oturmuş çayınızı yudumluyor yanında atıştırıyor ve ailenizle sohbet ediyorsunuz. Ne güzel değil mi? Ama balkon mobilyalarınız bu güzelliğe eşlik edecek konfor ve zarafette değilse tadınız kaçmaz mı? O halde evimizin bu çok özel alanına dekore ederken nelere dikkat etmeliyiz, bir kaç püf nokta da bizden…

 
Birincisi balkonunuzun hoş ve konforlu bir oturma düzeni olmalıdır. Balkon mobilyalarınızı almadan önce balkonunuzun büyüklüğünü çok hassas bir biçimde ölçmelisiniz. Ölçümü yaptıktan hangi mobilyanın en iyi uyacağına karar vermeliyiz. Ahşap mı, metal mi, plastik mi? Ahşap mobilyalar hem daha dayanıklı hem de zarif olabilir ve daha farklı çeşitler bulabilirsiniz.

İki sandalye bir masa bile güzel bir seçimle küçük bir balkonu her halükarda zarif bir hale getirebilir. Ayrıca ilave sandalye kullanmak yerine bençler kullanabilirsiniz. Böylece harika bir dekorasyon elde etmiş olursunuz. Mevsime göre güzel saksılarda güzel kokulu çiçekler belki yere serilmiş antik bir kilim ya da yeriniz varsa küçük bir şark köşesi balkon keyfinizi arttırabilecek farklı alternatifler.

 
Birçok firmanın balkonlar için özel tasarlanmış mobilyaları vardır. Dolayısıyla balkonunuzu dekore ederken normal mobilya yerine bunları kullanın mutlaka. Zaten çok fazla bir mobilya ihtiyacı da yok ve çok yüksek bir bütçe de gerekmiyor. Küçük bütçelerle harika balkon tasarımları mümkün görünüyor.

 

Sizler için seçtiğimiz birkaç balkon tasarımı modeli.

 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın