Home Ofis Dekorasyonu 2016
Paylaş
 

Evden çalışma sistemi ile çalışan kişilerin mutlaka evlerinde bir çalışma odaları veya bir çalışma köşeleri olması gerekmektedir. Bu şekilde dizayn edilmiş home ofis köşeleri kişinin evde kendini çalışmak için motive etmesine de yardımcı olmaktadır. Çalışma odası oluşturma imkanı her evde bulunmamaktadır. Fakat evinizin ufak bir köşesini kendinize ayırmak mümkün olduğu için genellikle çalışma köşeleri tercih edilmektedir.

Home Ofis Çalışma Köşeleri

Evden çalışma sisteminde kişiler çalışmaya motive olmakta zorlanabilmektedir. Kendinizi en iyi motive etme yolu, evinizde kendinize bir mini ofis dekorasyonu yapmaktır. Uzmanlar eğer çalışmak için bir oda ayırma imkanı bulunmuyorsa küçük bir köşe yapılması gerektiğini önermektedir.

Evinizin bir odasında uygun bir boyutta bir masa seçin. Ferah bir ortam olması açısından pastel tonlarını tercih edebilirsiniz. Çalışmaya motive olmanızı kolaylaştırmak için çalışma köşesi dekorasyonu yaparken mümkünse televizyonsuz bir oda tercih edin.

Çalışma köşeniz için seçtiğiniz masanın çekmece ve dolaba sahip olmasına dikkat edin. Böylece çalışma gereçlerini rahatlıkla organize ederek, dağınık görünümün önüne geçebilirsiniz. Masanın karşısına dökümanlar için raf sistemleri asabilirsiniz. Oda dekorasyonuna uygun bir sandalye seçin.

Home Ofis

Evinizde boş bir oda bulunuyorsa bu kısmı home ofis dekorasyonu için değerlendirebilirsiniz. Çalışma odası dizayn ederken renkler ön planda olmaktadır. Sevdiğiniz renkleri bir yanda tutup, çalışma esnasında sizin dikkatinizi dağıtmayacak renkler kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Bir çalışma masası ve kitaplık ile odanın dekorasyonunu oluşturabilirsiniz. Çalışma masası dekorasyonu için de masa üzerinde dikkat dağıtıcı objeler olmamasına özen gösterilmelidir. Masanın renginin açık olması daha ferah bir ortam için iyi bir seçim olarak bilinmektedir. Çalışma odasında sandalyenin yanı sıra molalarda kahve içmek, dinlenmek, bir şeyler okumak için tekli rahat bir koltukta bulundurabilirsiniz.

 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın