Dekorasyon Sitesi
Hangi oda ne renk olmalı?
31 Mayıs 2015
admin

Hangi oda ne renk olmalı?

Evinizde tercih ettiğiniz renkler ruh halinizi de etkiliyor. Renklerin psikolojimiz üzerindeki etkilerini inceliyoruz. Evinizi boyarken bu detaylara dikkat edin.  ...

Evinizde tercih ettiğiniz renkler ruh halinizi de etkiliyor. Renklerin psikolojimiz üzerindeki etkilerini inceliyoruz. Evinizi boyarken bu detaylara dikkat edin.

 

Sarı mutluluğun rengidir. Moralinizi yükseltir ve enerji verir. Salon, ya da mutfak için oldukça uygundur. Çocuk odaları için hiç tavsiye edilmez. Gözün görmesi çok zor olan bir renk olduğundan çocuğunuzun dikkatini dağıtabilir.

sarı-renk-oturma-odası

 

Yeşil düşündüğünüzden daha seksi bir renktir. Yatak odanızda kullanırsanız, cinsel hayatınıza etki ettiğini göreceksiniz. Huzur da verir. Spor, ya da çalışma odasında tavsiye edilmez.

yesil-yatak-odasi

 

 

Mavi huzurun rengidir. Sakinleştirici etkisi var. Yatak odası ve banyoda kullanabilirsiniz. Ofiste mavi renk kullanımı yanlıştır. Enerjinizi kırıp çalışmanızı engeller.

mavi-banyo

 

 

Kırmızı uğur ve verimliliğin rengidir. Özellikle çalışma odalarında kullanılabilir. Yatak odasında ise kullanmak doğru değil, uykunuzu olumsuz etkiler.

kirmizi-calisma-odasi

 

Mor yaratıcılığın rengidir. Oyun odası, mutfak, ya da el işi gördüğünüz odada kullanabilirsiniz. Yatak odasına uygun değildir, uykunuza olumsuz etki eder.

mor-oyunodasi

 

Turuncu enerji ve heyecanın rengidir. Enerji seviyeniz yükselir ve sizi harekete geçiren etkisi vardır. Spor yaptığınız odada bu rengi kullanabilirsiniz. Dinlenmek için tasarladığınız odanızda, evin köşelerinde bu renkten kullanmayın.

turuncu-oda

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2015