Feng Shui Balkon Dekorasyonu
Paylaş
 

Feng Shui eski bir Çin öğretisidir. Rüzgâr ve su anlamına gelen, doğadaki yaşam enerjisini yaşam alanlarında harekete geçirme yöntemlerini gösteren bir inanç sistemidir. Doğada var olan yaşam enerjisini hissetmeyi odak olarak alır.

Çinliler, pozitif ve negatif enerjilerin insanların hayatını olumlu ve olumsuz etkilediğine inanırlar. Feng Shui doğru olarak uygulandığı takdirde olumlu sonuçları hem insanların yaşam enerjilerinde görülür.

Feng Shui bize yaşadığımız mekânı, iş yerimizi yani bütün çevremizi en akıllı şekilde nasıl tasarlayacağımızı gösterir.

Feng Shui Balkon Dekorasyonu nasıl yapılır?

Balkonlar evin dışarıya açılan alanlarıdır ve dinlenme, hava alma en önemlisi de enerjimizi değiştirmek için çok önemli yerlerdir. Balkonlar Fen Shui felsefesinde sorunlu alanlar olarak kabul edilir. Çünkü planlanan pusula alanı için eksiklik yaratır.

Feng Shui ’ye göre oluşturdukları kayıp alanlar neticesinde, içinde yaşayan kişileri uzun vadede olumsuz etkiler. Bu kayıp alanlar hangi pusula alanı veya alanlarına aitse mekân içindekileri mutlaka etkileyecektir.

Feng Sui’de balkon ve terasların karşısındaki manzara da büyük önem teşkil eder. Park, yeşil alan, deniz, göl havuz manzarası tercih edildiğinde daha olumlu olur. Bu durumlarda etraftaki olumlu enerjiyi mekân içine alınması ile ilgili çalışmalar da yapılmalıdır.

Balkon Dekorasyonunda Fen Shui Çözümleri

Eğer balkon ya da teras, bir hastane, mezarlık, çok yoğun bir otoyol gibi alanlarla karşılıklı değilse içerdeki duvara bir ayna asılarak kayıp alan mekâna dâhil edilebilir. Feng Shui balkon dekorasyonu için plan üzerinde bakıldığında eksik olan alanı tamamlayacak büyük bitkiler yerleştirilebilir.

Rüzgâr çanları da başka bir çözümleme araçlarıdır. Yalnız rüzgâr çanı kullanırken eksik alanın pusula yönünün istediği elementi tercih etmeniz gerekir.

Bir önemli noktada balkonlardaki fazla eşyalardan kurtulmanızdır.

Güneydoğu yönü para ve zenginliği simgeler. Kırmızı, yeşil, mavi, mor uygun renklerdir.
Batı yönü sağlığı simgeler. Kahverengi ve mavi uygun renklerdir.
Kuzeydoğu yönü bilgi, öğrenmeyle alakalıdır. Renkleri yeşil, mavi ve siyahtır.
Kuzey yönü kariyerinizle ilgilidir. Renkleri, açık renkler (su rengi gibi) mavi ve siyah.
Kuzeybatı yönü kılavuz ve seyahat yönüdür. Renkleri, beyaz, gri ve siyahtır.
Batı yönü çocuklar, evcil hayvanlar ve yaratıcılığı simgeler. Renkerli, beyaz ve gümüştür.
Güneybatı yönü evlilik ve aşkın yönüdür; renkleri pembe, kırmızı ve beyazdır.

 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın