Feminen Ev Dekorasyonu
Paylaş
 

Ev dekorasyonunda genel olarak kadınlar baskın olarak bilinmektedir. Erkeklere göre daha detaycı olan kadınlar, ev dekorasyonunda da oldukça titiz davranmaktadır. Kadın ve erkek stillerinin birbirinden farklılığı ev dekorasyonu esnasında da ön plana çıkmaktadır. Örneğin, kadın ve erkeklerin dekorasyon için tercih ettiği renkler, ürünler birbirinden oldukça farklıdır.

Kadınların genellikle sadeliğin dışında, ışıltılı ve renkli ev dekorasyonlarından hoşlandığı bilinmektedir. Bu durum moda dünyasında da feminen dekorasyon trendi olarak adlandırılmaktadır. Son yıllarda ön plana çıkan feminen dekorasyon ile birlikte evlerde kadın imzaları da ağır basmaktadır.

Feminen Dekorasyonda Renk Seçimi

Evlerinde feminen bir atmosfer oluşturmak isteyen kişiler ilk olarak renk seçimleri ile işe başlamaktadır. Maskülen tarzın tam zıttı olarak bilinen feminen dekorasyon renk seçimleri de genellikle pembe renk tonları, ağırlıklı olarak kullanılmaktadır.

Feminen bir dekorasyon yaratırken romantik bir atmosfer oluşturmak isteniyorsa pembe tonları pastel tonları ile birlikte kullanılmalıdır. Romantik tarzın etkisini güçlendirmek için pembe renginin açık tonları tercih edilmelidir.

Feminen Dekorasyonda Objeler

Feminen bir tarzda evin temel renk seçimleri yapıldıktan sonra objeler ile ev dekorasyonu tamamlanması gerekmektedir. Özellikle pembe renginden çok hoşlanmayan ama feminen dekorasyonlu bir eve sahip olmak isteyen kişiler bu atmosferi objeler ile sağlamaya çalışmaktadır.

Feminen tarz objeleri seçmek oldukça basittir. Kadınlara ait ürünlerin objelerini baskın olarak kullanmanız gerekmektedir. Örnek olarak topuklu ayakkabı şeklinde biblolar, ruj veya dudak şeklinde minik objeler ile feminen dekorasyon atmosferi oluşturmanız mümkündür.

Yatak odalarından feminen bir stil isteyen bayanlar genellikle makyaj masalarında makyaj aynaları ve ışıkları kullanmaya, boş parfüm şişeleri, topuklu ayakkabı objeleri ile bir dekorasyon oluşturmayı tercih etmektedir. Feminen tarz mobilyalarda genellikle topuklu ayakkabı şeklinde dizayn edilmiş tekli koltuklarda sık kullanılmaktadır.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın