Evde sinema salonu
Paylaş
 

Sinema severler için hazırladığımız bu yazımızda film izleme keyfini evlerine taşıyanların her biri fantastik ve dikkat çekici ev sineması dekorasyon örneklerini sizler için araştırdık.

Evde sinema izleme fikrini, evinizin büyüklüğüne göre değişik model ve tasarımda, evinizin boş bir bölümünü dekore ederek uygulayabilirsiniz, evinizde sinema izlemek için ayırabilecek bir odanız varsa ve maddi olarak imkanınız buna el veriyorsa ev sinema salonu sizin için keyifli saatler için muhteşem bir fikir.

Şahsınıza özel sinema salonu için evlerin bodrum katları ideal bir seçim olacaktır, evinizin alt katında kiler veya depo amacı ile kullanmadığınız bir bölüm bulunuyor ise, bu alana çok rahat, ufakta olsa şık ve modern bir sinema salonu kurabilirsiniz , fakat! yüksek ses sisteminin hem çevreye rahatsız vermemesi açısından hem de dışarıdan gelebilecek gürültüye karşı ilk önce duvarlarınızın ses geçirmeyecek türden izole edilmesi gerekiyor, google’da kısa bir araştırma sonucu kolayca ses geçirmeyen duvar izalasyon çözümlerine ulaşabilirsiniz , ve, daha keyif verici sinema ortamı yaratması açısından büyük ekranlı tv’ler veya yüksek çözünürlüğe sahip projektörleri kullanmanız gerekiyor.

Sinema sistemlerinin ikinci en önemli unsuru olan ses sistemi konusunda tercih edebileceğiniz çok sayıda marka bulunuyor, fazla detaya inmeen ufak bir araştırma sonucu bu işler için kullanılan en bilinir markalar tercihiniz olursa sorun yaşamazsınız.

Sizlere kolaylık sağlamak için, ufak sinema salonu nasıl yapılır?, ev sinema salonu nasıl yapılır?, yazımızda yer verdiğimiz konuları ve ev sinema örneklerini incelemenizi öneriyoruz.

 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın