Duvar Paneli Modelleri
Paylaş
 

Duvar paneli, taşıyıcı niteliği olmadan bölme duvar şeklinde tasarlanan tasarımlardır. Rahatlıkla kesilip taşınabilmektedir. Duvar panelleri düşey paneller ve yatay panellerden oluşur. Duvar paneli büyüklük olarak da küçük ve büyük paneller olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Kendi içlerinde ise blok, dar panel ve orta genişlikteki paneller olarak üç grupta toplanmaktadır.

Duvar panelleri ile yaşam alanlarınızı güzelleştirebilir ısı ve ses yalıtımı sağlayabilirsiniz. Evinizde çok farklı bir görünüm ortaya çıkarabilir ve dekoratif bir duvar paneliyle farklı tasarımlar elde edebilirsiniz. İlginç tasarımlar ve yine birçok kategoride farklı renk seçenekleriyle satışa sunulan duvar panelleri oldukça kaliteli yapılar olarak da dikkat çekiyor.

Duvar Paneli Özellikleri Nelerdir?

  • Su ve nem tutmaz.
  • Rutubet geçirmez.
  • Darbelere karşı dayanıklıdır.
  • Uygulama ve taşıma kolaylığı sunar.
  • Isı, ses ve nem yalıtımı sağlar.
  • Bakteri üretmez.
  • Alevlere karşı emici tarzdadır.
  • Zehirli gaz içermez.

Uygulama kolaylığı, dayanıklı oluşu ve ekonomik oluşu dekorasyonda duvar paneli uygulamalarını yaygınlaştırmıştır.

İç mekân duvarlarda ve dış cephe duvarlarda sıva üzerine veya boya üzerine kolaylıkla kaplanabilen, bildiğimiz silikonla duvarlara monte edilebilen, istenildiği takdirde üzerine boya yapılabilen, dekoratif mantolama ve kaplama ürünüdür. Kolay ve kullanışlı olan duvar panelleri modern tasarımları ile de görsel olarak farklı görünümler yaratır.

Duvar Paneli Modelleri ve Duvar Paneli Çeşitleri

Duvar Panelleri çeşitleri, Tuğla Desenli Panel, Taş Desenli Panel, Ahşap Desenli Panel, Resim Desenli Panel, 3 Boyutlu Panel olarak sınıflandırılabilir. Tuğla görünümlü duvar panelleri de kendi arasında farklı modellere ayrılır.
Strafor duvar panelleri modelleri duvar kaplama çeşitlerinde en önde gelmektedir. Uygulamadaki kolaylığı, ekonomik özelliği, dekoratif tarzda oluşu, her türlü mekânlara kolaca adapte olması, çok büyük bir ustalık gerektirmemesi günümüz şartlarında en uygun ürün ve model olarak karşımıza çıkmaktadır.

Duvar Paneli örnekleri

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın