Dekoratif Mumlar
Paylaş
 

Dekoratif mumlarla odanızın atmosferini bir anda değiştirebilir, mumluk ve tealight’larla dekorasyonunuza farklı bir hava katabilirsiniz.

 
Evinizde güzel bir hava yaratmak niyetindeyseniz dekoratif mum, mumluk ve tealight’lardan yardım alabilirsiniz. Klasik mumları şamdanlarla veya fenerlerle kullanabilir, büyük kokulu mumların egzotik aromalarıyla ortamın havasını anında değiştirebilirsiniz.

 
Mumlar

 
Sıcak ve yumuşak ışığı ile odanızı aydınlatırken zihinsel rahatlama da sağlayan dekoratif mumların hammaddesi genellikle parafin, soya, balmumu ya da palmiyedir. Parafin ve parafin bazlı mumlar en sık kullanılanlardır. Balmumu, kendisi gibi doğal, bal tarzı bir kokuya sahiptir. Soya mumları harika kokar, üstelik arkalarında tek bir siyah leke bile bırakmazlar. Palmiye bazlı mumları da ilk bakışta tanırsınız, kuştüyü görünümlü, güzel kokulu mumlardır.

 
Mumluklar

 
Evinizin dekorasyonuna göre küçük büyük, tekli çoklu, düz ya da figürlü mumluklardan birini tercih edebilirsiniz. Cam, seramik, reçine, metal, ahşap gibi pek çok farklı malzemeden üretilebilen dekoratif mumluklar birbirinden renkli tasarımlarıyla evinizin her köşesine canlılık katacak.

 
Tealight’lar

 
Aslında çay demliğinin altında çayı sıcak tutmak için tasarlanan tealight mumluklar artık en popüler ev aksesuarları arasında. Tealight’lar uzun süre yanmaları, 25’lik-50’lik paketlerde uygun fiyata satılmaları ve yaratıcı düzenlemelere açık olmaları nedeniyle çok tercih ediliyorlar. Tekli ya da çoklu tealight’ları oturma odasındaki orta sehpadan yatak odasındaki şifonyere kadar her yerde kullanabilir, dilediğiniz şekilde dizebilirsiniz.

Gördüğünüzde tam benim evimlik diyeceğiniz bir birinden güzel dekoratif kokulu mumlar.

 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın