Dekorasyonda turkuaz renk
Paylaş
 

GERÇEKLİK ve DÜŞSELLİK TURKUAZ TONLAR İLE EVİMİZE TAŞINMAKTADIR

 

Açık sözlülük, yardımseverlik ve kendine güven insanlar için son derece önemlidir. Dekorasyon bir nevi kişiliklerimizin aynasıdır ve turkuaz tonlar mobilyalarımızda, tablolarımızda, halılarımızda ve aksesuarlarımızda gururu, yardımseverliği, açık sözlülüğü, dikkati, değişimi ve aynı zamanda dönüşüm isteğini yansıtmaktadır.

 

Dinlendirici ve soğuk bir renk olan turkuaz oturma grubundan salona, yatak odasından mutfak bölümüne kadar hemen hemen kullanıldığı her alanda insana kendisini kolayca ifade edebilme şansı vermektedir. Dekorasyonda turkuaz renk için tamamlayıcı, kırmızı ya da turuncu tonlardaki canlı renkler olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Oturma odalarınızı süsleyen turkuaz renkteki ikili ya da üçlü koltuklarınızı, mor renkteki tekli berjerlerle ve beyaz tonlardaki perde, siyah-beyaz çizgili halılarla, kara kalem tarzındaki tablolarla tamamlayarak sakin, huzur dolu, rahat ve neşeli bir yaşam alanı yaratabilirsiniz. Dekorasyonda turkuaz renk kullanımı, özellikle son iki yılda oldukça moda olmuştur.

Tazeleyici ve ferahlatıcı bir renk olan turkuazın daha griye çalan tonları klasik oturma gruplarında; pastele çalan daha canlı tonları ise modern oturma gruplarında gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Şeftali turuncusu, mercan ve kırmızı renkler ile evlerinize rahatlatıcı bir bahar tazeliği getiren turkuaz tonlarının zıtlığını bir arada kullanarak enerjik ve etkileyici bir yaşam alanı yaratmanız mümkündür.

Dekorasyonda turkuaz renk bir çok sıcak ve soğuk renk ile kolaylıkla uyum sağlamaktadır. Turkuaz rengi; duvar, halı, perde gibi çok büyük yüzeylerde değil abajur, vazo benzeri aksesuarlarda kullanarak evinizi daha şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

 

 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın