Dekorasyonda püf noktalar
Paylaş
 

Dekorasyon kendinizi anlatmalıdır. Sizin kişisel zevklerinizi ve kendinizi yansıtmanızdır. Ancak bu şekilde mutlu olur ve huzurlu bir ev dekorasyonu uygulayabilirsiniz. Dekorasyonda  püf noktaları hakkında biraz bilgi verelim istedik ;

 

dekor

 

Eviniz tek renk hakimiyetindeyse mutlaka evi renklendirin. Evin renkli olması için neşeli yastıklar, mumlar hatta renkli objeler kullanmak çok faydalıdır. Bunun için duvarları boyamak ve eşya değiştirmek gerekli değildir.

Dekorasyonda önemli olan şey, kişisel zevklerinizi yansıtabilmektir. Eğer akşam üstü cam kenarında çay içmeyi seviyorsanız, cam önünde bir köşe hazırlayabilirsiniz. Antik eşya merakı veya biblolarınız varsa bir köşe hazırlayabilirsiniz.

 

dekorlar

 

Salon, oturma odası gibi noktalarda oluşan eşya kalabalığını hafifletin. Bu noktaların ferah olması çok önemlidir. Eşya kalabalığı evi daima küçük ve sıkıcı yapar.

Dekoratif olarak kullanılan aksesuarlar daima ev dekorasyonuna kişilik kazandırır. Örneğin. Mutfağa eklenen ahşap raflar ve üzerine koyulan yemek kitapları hoş bir hava yaratarak ortamı aniden değiştirebilir.

Evinizde teras, balkonlar en fazla boş olan noktalardır. Bu noktalara yapacağınız ufak dokunuşlar evinizin havasını değiştirebilir. Bu nedenle bu alanları ihmal etmeyin.

Evinizin en önemli noktası antrelerdir. Evinize girildiği anda evin dekorasyonu hakkında hemen düşünce yaratan nokta girişlerdir. Son yıllarda özellikle lacivert, mavi veya fuşya renkler ile ev girişi dekore etmek çok moda.

Dekorasyonda kullandığınız objelerin ve aksesuarların aynı olanlarını bir araya getirirseniz evde bir bütünlük sağlarsınız. Bu nedenle biblolarınız varsa hepsini bir köşeye toplamak başarılı bir dekorasyon tarzı yaratırken evin dağınık görüntüsü gider.

Dekorasyonda eski objeleri kullanmak bu sene çok moda. Siyah beyaz fotoğrafları bir araya getirerek kapı girişine, hole hatta yatak odanıza bir tarz yaratabilirsiniz. Siyah beyaz daima romantik ortamlar yaratır.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın