Dekorasyon Sitesi
Dekorasyonda Gri Ton Kullanımı

Dekorasyonda Gri Ton Kullanımı

Nötr renkler arasında gri ve tonları, ilk sıralarda yer almaktadır. Dekorasyonda dingin, ciddi bir ortam yaratmak isteyen kişiler dekorasyonda gri...

Nötr renkler arasında gri ve tonları, ilk sıralarda yer almaktadır. Dekorasyonda dingin, ciddi bir ortam yaratmak isteyen kişiler dekorasyonda gri kullanımı tercih etmektedir. Grinin birçok farklı tonu bulunmaktadır. Gri rengin açık tonlarının genel olarak duvarlarda tercih edildiği bilinmektedir. Özellikle duvar dekorasyonu yapılırken orta tonlarda gri duvar boyasının üzerine renkli objeler kullanmak farklı bir atmosfer oluşturmanıza yardımcı olmaktadır.

Gri Ton Seçimi

Kişiler ev veya ofislerinde gri tonlarını kullanmak istemektedir. Fakat dekorasyonda renk seçimi dikkat edilmesi gereken konular arasında yer almaktadır. Özellikle gri kullanılacaksa tonlarına iyi karar verilmelidir. Koyu tonlu griler her ortamda kullanılmaya uygun değildir ve basık, gergin, karanlık bir ortam oluşmasına neden olmaktadır.

Açık tonlu griler ise serinlik, dinginlik kazandırdığı için tüm iç mekanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Koyu bir gri tercih edilecekse şık bir dekorasyon için beyaz renkle kombine edilmesi gerekmektedir.

Ev Dekorasyonunda Gri Tonları

Evlerinizde gri tonlarını kullanmak istiyorsanız mobilyalarda da seçici davranmanız gerekmektedir. Turuncu renk ve beyaz renk ile gri tonları ev dekorasyonunda iyi bir kontrast oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra açık renkli mobilyalarınız bulunuyorsa duvar rengi olarak ev dekorasyonunda gri tonları tercih edebilirsiniz.

Açık renkli duvarlara sahipseniz oturma grubunuzda koyu gri tonunu tercih edebilir, halınızda da beyaz, turuncu ve farklı gri tonları ile farklı bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Gri tonlarının ağırlıklı olduğu bir dekorasyonda obje, yastık gibi küçük ayrıntılarda lila, turuncu, yeşil, altın ve beyaz tonlarını da kullanabilirsiniz.

Aynı zamanda nötr bir renk olduğu için, mevsim geçişlerinde sadece objelerin rengini değiştirerek her mevsim farklı bir dekorasyon yaratmanız da mümkün olmaktadır. Koyu griler genellikle duvar rengi olarak tercih edilmemektedir. Fakat büyük, Fransız cam tarzı büyük havadar camlarınız varsa duvarlarda da rahatlıkla koyu gri tonları tercih edebilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır © 2015