Dekorasyon Sitesi
Çatı katı dekorasyonu nasıl yapılır?
9 Temmuz 2015
admin

Çatı katı dekorasyonu nasıl yapılır?

Bir çok insan henüz çocukken evinin çatı katında kendine ait bir odası olmasını hayal eder ve imkanı olduğunda bu hayalini...

Bir çok insan henüz çocukken evinin çatı katında kendine ait bir odası olmasını hayal eder ve imkanı olduğunda bu hayalini hayata geçirmek ister.

Çatı katı dekorasyonu işi bilen biri tarafından yapıldığı zaman oldukça şık, kendine has ve modern bir görüntü oluşturur. Çatı katındaki odanıza loş bir ışığın içeriye süzülmesine izin vererek romantik bir mekan oluşturabilirsiniz.

Eğer ki çatı katınızı yatak odası olarak dekore etmeyi düşünüyorsanız, otantik tarzda abajur ve yatağınızın üzerine şık cibinlikler kullanarak dekorasyonu zengin hale getirebilirsiniz.

Çatı katları genelde karanlık ve loş olduğunu düşünürsek boyasını açık renk tonlarında yapmanız en uygunu olacaktır.

Bununla birlikte odanzın daha geniş ve ferah gözükmesini sağlamak için dekoratif aynalar kullanarak odanızı olduğundan daha büyük gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Çatı katları için tavsiye edilen bir başka dekorasyon modeli olarak da dekoratif ışıklandırmalı asma tavanlardır.

Bu tür tavanlar hem odanızı aydınlatacak hem de yatağınıza uzandığınız da gökyüzünü ya da yıldızları izliyormuşsunuz duygusunu size yansıtacaktır.

Başka bir öneri de bu gibi küçük çatı katı odalarında gömme dolap kullanılması ve dolabınızın yokmuş gibi gösterilmesi. Küçük odanızın bir köşesine ufak bir çalışma masası koyabilir ve çalışmalarınızı orada yapabilirsiniz.

Çatı katı camları için ise, açılıp kapanabilen daha pratik hem de az yer kaplayan panjurlar kullanarak odanızın dekorasyonunu görsel açıdan mükemmel yapabilirsiniz.

Odanızın şık gözükmesi için dikkat etmeniz gereken püf noktaları arasındaki en önemlileri, mobilya ve duvar renk uyumları ile odanızın büyüklüğüne göre dekorasyon yapılması.

Bir başka pratik çözüm ise duvarlara göz alıcı duvar kağıtları uygulayarak değişik bir tarz oluşturabilirsiniz. Üstelik duvar kağıtları daha uzun ömürlü ve görüntü açısından daha zengin.

 

Sizler için seçtiğimiz Çatı katı dekorasyon örnekleri.

 

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2015