Dekorasyon Sitesi
Cam Masa Modelleri
17 Temmuz 2015
admin

Cam Masa Modelleri

Cam masalar isminden de anlayacağımız üzere malzeme bakımından camın kullanıldığı fazlası ile modern ve şık görünüşlü ev, ofis mobilyasıdır. Değişik...

Cam masalar isminden de anlayacağımız üzere malzeme bakımından camın kullanıldığı fazlası ile modern ve şık görünüşlü ev, ofis mobilyasıdır.

Değişik model ve boyutlarda bulunabilen cam masaları kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı püf noktaları vardır.

Cam masa kullanımında bu püf noktaları bilmeniz yapacağınız hataları minimuma indirerek uzun süreli muhavemet yönünden sağlam bir masa elde edebilirsiniz.

Cam masalar diğer klasik ahşap masalara nazaran daha modern ve dekoratif göründüğü için genel olarak evlerin en gösterişli odası olan salon gibi geniş odalarda kullanılmaktadır.

Mutfaklar için cam masalar icabında mutfak tezgahı vazifesi de gördüğü için mutfakta kullanılacak masaların cam ürünlerinden imal edilmiş olması kullanım bakımından elverişsiz olacaktır.

Genellikle özel günler de, kalabalık aile toplantılarında veya özel misafirleriniz geldiğinde yemek masası olarak cam masaların kullanılması hem kullanış açısından hem de şık bir görünüm yaratması açısından zengin bir görsellik sağlayacaktır.

Cam masanızı kullanacağınız alanda dikkat etmeniz gereken önemli unsurlardan biri de diğer mobilya ve aksesuarlar ile uyumlu olması. Kimse bütünlüğü bozulmuş görsel açıdan rahatsız edici bir dekorasyona sahip olmak istemez.

Cam masalar başlı başına göz alıcı bir görünüşe sahiptir. Eğer ki salonunuzdaki mobilyalarınız klasik tarzda ve ağır yapıda bir görüntü sergiliyorsa bu alana cam masa almak doğru tercih değildir.

Cam masala alacaklara öneriler:

Cam masalar ve cam aksesuarlar genelde şeffaflık, sadelik ve zarafeti simgeler. Bu sebeple salonunuzdaki dekorasyonun tam bir bütünlük içinde olmasını arzu ediyorsanız koltuk takımınız, üniteniz ve aksesuarlarınız gibi diğer unsurların da bir o kadar sade ve narin olması gereklidir.

Cam masalar şeffaf bir yapıda olduğundan tamamlayıcı ürünlerin de saydam renk tonlarından oluşturulması tercih edilmelidir.Beyaz ağırlıklı bir salonda cam masa kullanılması gerçekten muhteşem bir görüntü yaratacaktır.

Beyaz veya beyaz tonlarında koltuk takımı, yine beyazın hakim olduğu halılar ve cam masa çevresindeki beyaz sandalyeler hem bütünlük sağlayacak hem de gözü yormadan uyum içerisinde ahenk sağlayacaktır.

Salonunuza zengin bir görünüm katmak isterseniz gümüş renklerde vazolar, avize ve biblo gibi ürünlerle salonunuzu daha canlı gösterebilirsiniz.

Hattı zatında, beyazın ahengine renk katmak için koltuk minderlerinde ve halılarınızda küçük renkli motifler kullanarak odanıza canlılık kazandırmak sizin elinizde.

Cam masalar sadece mutfak ve salonlar için değil aynı zamanda şık bir ofis için vazgeçilmez mobilya unsurlarındandır. Artık bir çok modern tarzda ofislerde cam masa kullanıldığını görmek mümkün. Modern tarzda ofis mobilyalarının arasında cam masalar kendine her zaman yer bulmuştur.

Ofisinizi dekore etmeye niyetiniz varsa cam masalar aklınızın bir köşesinde bulunsun emin olun tahmin edmeyeceğiniz güzellikte ve zenginlikte bir ofis ortamı ortaya çıkacaktır.

Öneri: Cam masalar yapısı itibari ile çabuk kırılabilen ve hassas bir yapıda olduğundan dikkatli kullanmalısınız.

Cam masaların üzerinde çok kolay leke ve iz oluşabildiğinden temizleme sırasında çizikler oluşmaması için nemli veya ıslak bez kullanılmalıdır.

Nemli veya ıslak bezle cam masanızın yüzeyi temizlendikten sonra bez izi kalmaması için kuru bir bezle tekrardan silinmelidir.

Cam masa yüzeyini temizlerken iz oluşmasından rahatsızlık duyan biri iseniz kimi firmaların cam yüzey için çıkarmış olduğu sprey şeklindeki temizleme ürünlerini kullanabilirsiniz.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2015