Çalışma odası dekorasyonu
Paylaş
 

Teknolojinin ilerlemesi ile her eve giren internet teknolojisi, çalışan, çalışmayan her insanın evine girmiştir.Bu nedenle,  son yıllarda hemen hemen her evde bir çalışma odası yapılıyor. Üstelik, evden çalışan binlerce insan evinin bir odasını çalışma ofisi haline getiriyor.Peki, evde çalışma ofisi nasıl dekore edilmelidir? ;

 

1

 

Ofis ortamına girdiğinizde beyniniz direk olarak çalışmaya programlanır. Çünkü, çalışma arkadaşları, kağıtlar, dosyalar sizi programlar. Evde ise, daha çok eğlence ve internette takılmak, kitap okumak aklınıza gelir. Bu yüzden evden çalışmayı düşünüyorsanız, sizi çalışmaya  itecek bir oda tasarlamalısınız.  Eğer evde boşta kalmış bir oda varsa bunu ofise çevirmek en mantıklı olandır. Eğer, boşta bir oda yoksa, kapalı balkon, yatak odasında bir köşe tasarlanabilir.

 

2

 

Çalışma odasını dekore ederken, yatak odasından, televizyondan ve çocuk odasından uzak bir köşe seçmelisiniz. Çalışma masanızı seçerken, istediğiniz tarza karar verebilirsiniz. Ancak, boyun, bel ve ergonomiye dikkat etmek gereklidir. Gündüz saatlerinde ışık alan bir ortamda olmak ikinci değerli noktadır. Böylece enerjiniz yükselecek ve motive olacaksınız. Tavandan aydınlatma gene de kullanılmalıdır.

ofis

 

Pastel tonlar ve az hareketli desenler dikkat toplamak için gereklidir. Eğer, çalışma odanızın metrekaresi yüks**kse istediğiniz kadar desen ve renk kullanabilirsiniz. Fakat, küçük metrekarelerde düz pastel ve açık tonlar faydalıdır.

 

Odanızın belirli noktalarında kullanılacak, ağaç ve çiçekler enerjinizi arttırır. Sizi yansıtan ve bakmaktan hoşlandığınız belirli objeler daima odada olmalıdır. Böylece, daha pozitif olursunuz.

 

Dağınıklık daima dikkat dağıtıcıdır. bu nedenle, bir dolap kesinlikle gereklidir. Kapalı kapaklı bir dolap daima düzeni gösterir fakat alanı daraltır. Bu nedenle açık raf uygulaması yapabilirsiniz. Açık raflarda düzeni sağlamak için kutular ve sepetler kullanabilirsiniz. Dolaplarda düzenleme yapan bu kutular farklı renkleri ile de harika bir tasarım ortaya çıkarmaktadır.

 

Sakin, huzurlu bir çalışma odası dekorasyonu her zaman için doğru yöntemdir. Fakat, zevkinize göre dekore edebilirsiniz. Eğer, evden çalışan biriyseniz mutlaka ciddi tasarımlar yapmak faydalıdır.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın