Bohem Tarz Dekorasyon
Paylaş
 

Bohem ve hippi yaşam tarzlarının etkileriyle moda dünyasında yükselişe geçen boho chic akımı, dekorasyon alanında da sıra dışı ve rahat dekorasyon stili olarak karşımıza çıkıyor.2000li yılların sonunda hayatımıza giren ve bu yıl yine gündemde olan dekorasyon stillerinden biri bohem dekorasyon tarzı.

Bohem tarzın doğuşu bir yaşam tarzının hayata yansıması ve benimsenmesi ile gerçekleşmiştir. Bohem tarzı genel olarak, hippi, etnik, Çingene ve vintaj öğelerin gündelik birleşiminden oluşuyor. Bohem tarz dekorasyonda kişisel ifadenizin özgürce yansıtıldığı rahatlık ve estetik bir karmaşa ön plana çıkıyor.

Bohem Tarz Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Bohem tarz dekorasyonda sıra dışılığı ve rahatlığı bir araya getirmek için farklı dekorasyon malzemeleri ve eski ile yeniyi bir raya getiren malzemeler ile renk çeşitliliğini kullanmak gerekiyor. Genellikle bol seyahat eden insanların çeşitli yerlerden topladıkları farklı malzemeleri farklı bir tarzda yerleştirmeleri odak olarak alınıyor.

Etnik yönü ağır basan ürünler bohem tarz dekorasyon için kullanılan dekorasyon malzemeleri arasında yer alıyor. Eski bir çalgının duvarın herhangi bir yerine yerleştirilmesi gibi. Yâda eski bir daktilo ya da eski bir telefonun kullanılması gibi. Aynı zamanda renk renk, desen desen kumaşlardan yapılan kırlentler farklı renklerde tasarlanan divanların ya da çekyatların üzerine konularak sıra dışı bir görüntü yaratılabilir.

Bohem Tarzı Dekarasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birbirine zıt olan renklerin kullanılması oluşturulan alanlarda ahşap biblolar yerleştirilebilir. Eski model bir abajurun yeni model bir sehpanın üzerine oturtulması da Bohem tarz kullanılan dekorasyona uyacaktır. Zıtlıkları bir araya getirirken önemli olan bunlar arasındaki uyumu sağlamaktır.

Zıtlıkları bir araya zeki bir şekilde getirmek gerekiyor. Dağınık ve karmaşık bir görüntü elde etmemek için zıtların uyumunu estetik bir şekilde kullanmakta fayda var.

Evin her alanında bohem tarzı dekorasyon kullanılabilir, önemli olan renkleri ve zıtlıkları iyi kullanmak.

Bohem Tarzı Ev Dekarasyonu Örnekleri.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın