Balkon Dekorasyonu
Paylaş
 

Evimizin dinlenme köşeleri olarak adlandırabileceğimiz balkonları özellikle yaz aylarında vazgeçilmez alanlarımızdan bir tanesidir. Yazın sıcağında biraz olsun serinlemek için çıkıp limonatalarımızı yudumladığımız güzide yerdir. Bazen manzaraları olur, uzaklara bakıp hayallere dalarız. Bazen ise karşısında sadece düz bir duvar olur ama yine de o balkonu ufak eğlence alanımız haline getirmekten vazgeçmeyiz. Hatta kış aylarında bile bazılarımız balkon sevdamızdan vazgeçemeyip bu eğlence alanımızı kışları da kullanmak için zevkimize uygun yeniden düzenleriz. İster büyük bir balkonunuz isterse küçük bir balkonunuz olsun balkona çıkıp keyif sürmek vazgeçilemez. İşte bu yüzden bu alanı daha da güzelleştirmek için balkon dekorasyonu arayışlarına gireriz.

 
Küçük bir balkona sahipseniz, daha renkli ve canlı mobilyalar kullanıp balkonunuza ferahlık getirebilirsiniz. Canlı renklerde bir iki sandalye ve balkonların vazgeçilmezi mis kokulu çiçeklerle balkonunuzu yazlıkları aratmayacak mekanlar haline getirebilirsiniz. Ayrıca geceleri de balkonda oturup çay içip, çekirdek çitleyip, sohbet etmeyi seviyorsanız balkonunuza birkaç ışıklandırma da ekleyip güzelliğine güzellik katabilirsiniz.

 
Balkonunuzda daha samimi bir ortam yaratmayı düşünüyorsanız da küçük minderler koyup bir de halı sererseniz, balkon dekorasyonu konusunda çok beğenildiğinizi görebilirsiniz. Hem masa istiyor hem de balkonunuzda daha fazla kullanım yeri açmak istiyorsanız duvara monteli bir masa yerleştirebilirsiniz. İsterseniz de balkonunuzda eğlenceli vakitler geçirmek için bir de duvarına dart asabilirsiniz. Ya da minderlerinize veya sandalyenize uzanıp kitabınızı okuyarak huzurlu vakitler geçirebilirsiniz.

 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın