Bahçe aydınlatma fikirleri
Paylaş
 

Yaz ayının yaklaşması ile beraber bahçe yeniden gündem konusu olmaya başladı. Geçen sene bahçenizden hoşnut kalmadıysanız biraz değişikliğin vakti gelmiş demektir. Bahçe bitkilerini bir kenara bırakıp daha etkili olacak bir kaç değişiklik yapılabilir. Özellikle akşam ve gece için bahçenizde aydınlatmaya önem verebilirsiniz.

Bahçe aydınlatma düşüncesi teknoloji ile yakından alakalı olduğundan bu tür malzemeleri almadan önce bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Led ışıklandırmalar gibi iç mekan dış mekan ayrımı olan malzemelerde dikkat edilmesi gereklidir. Dış mekanda yapılan aydınlatma uygulamaları özellikle suya dayanıklı olmalıdır.

Tasarruflu lambalar, led şeritler ve güneş enerjisi ile çalışan led lambalar bahçenizin ayrılmaz parçası olacaktır. Bunların dışında fosforlu boya ile kaplanmış taşlar ve objeler yol aydınlatmaları için tercih edilebilir.

Romantik akşamları seviyorsanız biraz daha mistik bir ortam arzu edebilirsiniz. O zaman mumları kullanmayı mutlaka düşünün. Şimdi mum şeklinde led lambalar da satılıyor. Tehlikesiz ve kullanışlı mum şeklindeki lambaları rüzgarlı mekanlar için özellikle tercih etmelisiniz.

Mum kullanımı ise dekoratif olarak etkileyici görünümler oluşturacaktır. Cam kavanozlar bu aralar çok moda hatta evde kendinizde bu tarz vintage aydınlatmaları yapabilirsiniz. Kağıt fener ve kağıt lambalar korunaklı bahçeler için tercih edilebilir. Bahçe aydınlatmasında bahçenizin içerisindeki bitkilere zarar vermeyen uygulamalar tercih etmelisiniz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın