Amerikan mutfak için öneriler
Paylaş
 

Evlerin küçülmesi ile orantılı olarak mutfakların küçülmeside kaçınılmaz oldu. Amerikan filmlerinden de hatırlayacağımız üzere meşhur amerikan mutfak yani bir başka deyişle açık mutfaklar son mutfak trendi olmaya başladı. Evinizin modeline göre birkaç şekilde amerikan mutfak kullanabilirisniz. Bu modelde olduğu gibi bir köşeyi mutfak olarak tasarlayabilir ve mutfağınızı küçük bir kahvaltı masası ile oturma bölümünüzden ayırabilirsiniz.

amerikan-mutfak

Bir başka seçenek olarak; evinizin bir duvarını mutfak şeklinde tasarlayabilir ve önüne bir bar ile mutfağınızı oturma alanınızdan ayırabilirsiniz. Mutfak barını aynı zamanda bar sandalyeleri ile kahvaltı alanı olarak da kullanabilirsiniz.

acik-mutfak

Köşeli bir mutfağa sahip iseniz mutfağınızı ‘U’ şeklinde tasarlayabilirsiniz. Kapı ile mutfağınızı kapatmak yerine açık bırakabilir, böylece küçük alanlarda dahi daha ferah bir hava yaratabilirsiniz.

mutfaklar

 

Rahat bir mutfağa sahipseniz ada mutfak modelinden yararlanabilirsiniz. Ada mutfak modeli size hem daha fazla tezgah alanı sunacak hem de kahvaltı alanı kazandıracaktır.

mutfak 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın