2016 Stor Perde Modelleri
Paylaş
 

Perde, evin en önemli aksesuarları arasında yer almaktadır. Bu nedenle özellikle bayanlar perde seçimi yaparken çok özen göstermektedir. Son yıllarda pratik kullanımı ve temizliğinin, bakımının kolay olması nedeniyle birçok kişi stor perde modellerini tercih etmektedir. Perde seçimi yaparken evdeki diğer mobilyalar ile uyumu da büyük önem taşımaktadır.

Stor Perde       

Klasik perde modellerinin yanı sıra stor perde ve japon perde modelleri son yıllarda ön plana çıkmaktadır. İskandinav ülkelerinden çıkış yapan stor perde modelleri, kısa bir sürede tüm dünya genelinde yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Genellikle ofislerde tercih edilen bu model, ilk olarak savaş yıllarında kolay saklanmayı sağladığı için üretilmiştir.

Günümüzde özellikle spor stil mobilyaları seven kişiler zebra stor perde modellerini evlerinde tercih etmektedir. Düzgün bir kullanım ile stor perdenin ömrü 10 yıl olarak bilinmektedir. Üstelik ortaya çıkan hasarlarda stor perdeler klasik perdeye göre daha kolay tamir edilebildiği için uzun ömürlü perde modelleri arasında bilinmektedir. Kolay temizliği ve pratik kullanımı nedeniyle de sıklıkla tercih edilmektedir.

Stor Perde Kumaş Seçimi

Farklı modellerde müşterilerin beğenisine sunulan stor perde çeşitlerinin kumaşları da büyük önem taşımaktadır. Desenli veya desensiz stor perde kumaşları da birbirinden fark göstermektedir. Stor perde imalatında firmalar kabartmalı, screen, pamuk, polyester, transparan gibi birçok perde kumaşı çeşitlerini kullanmaktadır.

Kumaş seçimi de genellikle kişiler evlerindeki mobilyaların modellerine göre karar vermektedir. Avangart tarzı mobilya sahipleri genel olarak transparan ve kabartmalı, ağır desenleri olan spor perdeleri tercih ederken, daha spor mobilyaları olan kişiler genellikle sade pamuk veya polyester kumaştan yapılmış stor perde modellerini tercih etmektedir.

Piyasada bulunan stor perde fiyatları da kumaş çeşidine, modeline, uzunluğuna, markasına göre değişkenlik göstermektedir.

Sizler için seçtiğimiz örnek stor perde modelleri.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın