Dekorasyon Sitesi
2015 yılın rengi Marsala
22 Haziran 2015
admin

2015 yılın rengi Marsala

2015 yılın yeni renk trendi Marsala… Kırmızı şarap rengi ile birlikte tarçın tonlarını da bünyesinde bulunduran, kahverenginden bordoya doğru sıcak...

2015 yılın yeni renk trendi Marsala… Kırmızı şarap rengi ile birlikte tarçın tonlarını da bünyesinde bulunduran, kahverenginden bordoya doğru sıcak bir akış gösteren oldukça büyülü ve bir o kadar da tanıdık bir renk. Sicilya adasının en batı noktasında bulunan Marsala şehrinde yaşayan halkının özel olarak ürettiği, saf alkol eklenerek güçlendirilen kuvvetli bir şaraptan adını alan bu renk kızıl ve kahvenin müthiş karışımından oluşuyor.

 
Tutku ve cazibeyi hatırlatan Marsalanın, ev dekorasyonundan kıyafetlere, takılardan deriye hatta ambalajlara kadar yaşamamızdaki her alana etki edeceği tartışma götürmez görünüyor. Hemen her renkle kombine edilebilecek kadar sıcakkanlı olan bu renk yeni sezonda hem kadına hem erkeğe hitap edecek. Ayrıca güzellik alanında da hemen her cilt tonunda kullanılabilecek kadar sofistike bir renk olarak karşımıza çıkan Marsalanın, önümüzdeki günlerde rujlar, allıklar, farlar geniş bir yelpazede kullanılacağı ve sezonun diğer renkleriyle oldukça uyum içinde karşımıza çıkacağı görüşündeyiz.

 

İç mekanlarda da birleştirici bir etki yaratacağı şüphesiz. Yoğun olmasına karşın bunaltıcı bir etki yaratmayacak olan bu rengi aksesuarlar, yemek takımları, saatler de rahatlıkla kullanabiliriz. Oldukça kontrast bir renk olması onu tasarım alanında birçok üründe karşımıza çıkaracak ve bizi cazibesiyle etkisini altına alacaktır.
2015 yılında birçok tasarımcıya ilham vereceği şüphesiz olan Marsala renginin yeni sezona ve dünyamıza etkilerini hep birlikte göreceğiz.

 

Marsala nasıl bir renk? Marsala rengi nasıl? diye merak ediyorsanız birkaç örnek seçtik sizler için.

Tüm Hakları Saklıdır © 2015